خرید هاست ارزان و آموزش بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین - خرید هاست ارزان

-

امروز پنج شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۰ شما در خرید هاست ارزان هستید.

خرید هاست ارزان,هاست ارزان,خرید هاست وردپرس ارزان,هاست وردپرس ارزان,ثبت دامنه ارزان,هاست سی پنل ارزان,هاست ارزان قیمت,هاست لینوکس ارزان,نمایندگی هاست ارزان

خرید هاست ارزان و آموزش بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین

خرید هاست ارزان غالبا برای نفوذ و هک سیستم های مدیریت محتوای نوشته شده با زبان php از توابعی استفاده می شود که برای جلوگیری از بروز این مشکلات می بایست آنها در سرور ببندیم. البته باید توجه داشت سیستم های مدیریت محتوا برای عملکرد صحیح به یکسری توابع نیاز دارند

 

که با بررسی های تخصصی می توان به یک لیست جامع دست یافت. این توابع نباید در لیست disable_functions قرار بگیرند و تنها می بایست توابعی را در این لیست قرار داد که به واسطه آنها امکان نفوذ به سایت ها فراهم می شود. در این مطلب نحوه بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین را به شما آموزش خواهیم داد. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه دسترسی به فایل کانفیگ PHP در SSH

برای مشاهده محتویات فایل کانفیگ php که در فایل php.ini قرار دارد می بایست بصورت زیر اقدام نمایید:

  1. ورود به SSH – آموزش ورود به SSH
  2. وارد کردن دستور php -i | grep php.ini به منظور پیدا کردن مسیر فایل php.ini

اگر قصد ویرایش این فایل را داشته باشید می توانید با دستور زیر اقدام نمایید:

nano /usr/local/php74/lib/php.ini

ممکن است مسیر فایل php.ini سرور شما با مسیر ذکر شده فوق برابر نباشد و شما می بایست مسیر بدست آمده برای سرور خودتان را با مقدار nano /usr/local/php74/lib/php.ini جایگزین کنید. چنانچه دستور فوق عمل نکرد احتمالا نرم افزار ویرایش فایل nano بر روی سرور شما نصب نشده است که برای اینکار می توانید از دستور زیر استفاده نمایید.

yum install nano

چنانچه در مراحل نصب از شما سوالی پرسیده شد با y به آن پاسخ دهید.

ویرایش فایل php.ini و مشاهده لیست disable_functions

همانطور که گفته شد با دستور nano /usr/local/php74/lib/php.ini می توانید محتویات فایل php.ini را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که برای بستن توابع خطرناکه php می بایست لیست توابع را در مقابل عبارت disable_functions در فایل php.ini قرار دهیم. برای پیدا کردن این خط کافیست کلید ترکیبی ctrl+w را فشار داده و عبارت disable_functions را وارد و کلید Enter را فشار دهید. با انجام اینکار با نتیجه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

 

 

دیدگاه مطلب خرید هاست ارزان و آموزش بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین