خرید هاست ارزان و آموزش نحوه غیرفعالسازی wp-cron.php - خرید هاست ارزان

-

امروز شنبه , ۳ مهر , ۱۴۰۰ شما در خرید هاست ارزان هستید.

خرید هاست ارزان,هاست ارزان,خرید هاست وردپرس ارزان,هاست وردپرس ارزان,ثبت دامنه ارزان,هاست سی پنل ارزان,هاست ارزان قیمت,هاست لینوکس ارزان,نمایندگی هاست ارزان

خرید هاست ارزان و آموزش نحوه غیرفعالسازی wp-cron.php

کار wp-cron.php چیست؟

خرید هاست ارزان فایل wp-cron.php از فایل های موجود در ریشه وردپرس است. به ازای ورود هر بازدیدکننده به سایت این فایل شروع به کار میکند در نتیجه درصورتی که سایت شما پربازدید باشد فشارهای وارده این فایل به هاست بسیار خواهد بود و به این صورت با کاهش سرعت وب سایت خود مواجه خواهید شد.

برخی دیگر از کارهای این فایل انتشار نوشته های زمانبندی شده , بررسی بروزرسانی های ورپرس , ذخیره پیش نویس نوشته میباشد. پس درصورتی که میخواهید این فایل را غیرفعال کنید باید جایگزین آن یعنی Cron Jobs سی پنل را فعال کنید. در ادامه به آموزش نحوه انجام هر یک از اینها خواهیم پرداخت.

نحوه غیرفعال سازی فایل wp-cron.php

جهت غیرفعالسازی این فایل ابتدا وارد سی پنل خود شوید. سپس File Manager را باز کرده و وارد پوشه Public_html شوید.

از پوشه root سایت وردپرسی خود فایل wp-config.php را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید سپس گزینه Edit را جهت ویرایش فایل انتخاب کنید.

سپس کد زیر را در بخش مشخص شده وارد کنید و در انتها برای ذخیره تغییرات روی Save Changes کلیک کنید. در نهایت غیرفعالسازی فایل با موفقیت انجام شد.

define('DISABLE_WP_CRON', 'true');
آموزش فعالسازی ابزار Cron Jobs در سی پنل

اکنون به صفجه اصلی سی پنل خود باز گردید و با استفاده از آموزش زیر یک Cron Job جدید اضافه کنید.

Cron را طوری تنظیم کنید که هر یک ساعت یا نیم ساعت یکبار اجرا شود. کد زیر را در بخش Command وارد کنید و بجای CPANELUSERNAME یوزرنیم سی پنل خود را وارد کنید.

نکته: اگر وردپرس خود را جای دیگری نصب کرده اید آدرس زیر را اصلاح کنید.

cd /home/CPANELUSERNAME/public_html; php -q wp-cron.php

اکنون با اجرای مستقیم فایل wp-cron.php فشار وارده به سایت شما کاهش یافته و در نتیجه باعث افزایش سرعت سایت میشود. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاه مطلب خرید هاست ارزان و آموزش نحوه غیرفعالسازی wp-cron.php