خرید هاست ارزان و آموزش پیکربندی CustomBuild دایرکت ادمین - خرید هاست ارزان

-

امروز یکشنبه , ۳ بهمن , ۱۴۰۰ شما در خرید هاست ارزان هستید.

خرید هاست ارزان,هاست ارزان,خرید هاست وردپرس ارزان,هاست وردپرس ارزان,ثبت دامنه ارزان,هاست سی پنل ارزان,هاست ارزان قیمت,هاست لینوکس ارزان,نمایندگی هاست ارزان

خرید هاست ارزان و آموزش پیکربندی CustomBuild دایرکت ادمین

خرید هاست ارزان در کنترل پنل دایرکت ادمین بخشی به نام CustomBuild وجود دارد که برای کانفیگ سرویس های سرور، مورد استفاده قرار می گیرد. فعال سازی، پیکربندی، حذف و بروزسانی سرویس هایی مانند وب سرور، سرویس ایمیل، ماشین دیتابیس، نوع PHP و هندلر آن به همراه ده ها مورد دیگر به واسطه ابزار CustomBuild در دایرکت ادمین انجام می شود. با توجه به اهمیت بالای ابزار CustomBuild در این مطلب، نحوه پیکربندی CustomBuild دایرکت ادمین را آموزش خواهیم داد.

 

پیکربندی CustomBuild پس از نصب دایرکت ادمین

در آموزش های قبل در مورد نحوه نصب دایرکت ادمین صحبت کردیم. پس از اینکار می بایست CustomBuild را طبق نیاز و سلیقه خودمان پیکربندی کنیم. در حال حاضر از نسخه ۲ ابزار CustomBuild استفاده می شود و بهتر است به دلایل متعددی مانند ناسازگاری و مشکلات امنیتی از نسخه قدیمی آن استفاده نکنیم. بصورت پیشفرض نیز نسخه ۲٫۰ ابزار CustomBuild بر روی دایرکت ادمین فعال است. برای اینکه بدانیم چه نسخه اس از CustomBuild در سرور ما فعال است می توانیم به روش زیر اقدام نماییم:

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build version

که پس از اینکار، نسخه فعال CustomBuild در سرور برای شما نمایش داده می شود. اگر نسخه CustomBuild سرور قدیمی است می توانید به کمک لینک زیر اقدام به بروزرسانی CustomBuild به نسخه ۲ نمایید در غیر اینصورت لینک زیر را نادیده بگیرید.

How to upgrade custombuild to 2.0

همانطور که می دانید وب سرور آپاچی و php به عنوان سرویس های پیشفرض دایرکت ادمین هستند. شما می توانید نوع وب سرور و همچنین هندلر php را تغییر دهید و همچین وب سرویس های مرتبط با آنها را پیکربندی نمایید. در ابتدا نیاز است که با انواع وب سرورها و دیگر موارد قابل نصب در دایرکت ادمین آشنا شویم.

وب سرورها : Apache – Nginx – LiteSpeed Enterprise – OpenLiteSpeed
سرور دیتابیس : MySQL – MariaDB
هندلر پی اچ پی : PHP-FPM – LSPHP – FastCGI – mod_php
وب سرویس ها : phpMyAdmin – RoundCube – SquirrelMail
و سرویس هایی نظیر Exim – SpamAssassin – ClamAV – ProFTPd – ModSecurity – Webalizer و …

 

دیدگاه مطلب خرید هاست ارزان و آموزش پیکربندی CustomBuild دایرکت ادمین