خرید هاست ارزان و سرویس گیرنده وب چگونه عمل می کند؟ - خرید هاست ارزان

-

امروز پنج شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۰ شما در خرید هاست ارزان هستید.

خرید هاست ارزان,هاست ارزان,خرید هاست وردپرس ارزان,هاست وردپرس ارزان,ثبت دامنه ارزان,هاست سی پنل ارزان,هاست ارزان قیمت,هاست لینوکس ارزان,نمایندگی هاست ارزان

خرید هاست ارزان و سرویس گیرنده وب چگونه عمل می کند؟

خرید هاست ارزان تا به حال به مکانیزمی که این صفحه را به شما نمایش می دهد فکر کرده اید؟ پشت صحنه چه اتفاق هایی می افتد تا این صفحه بر روی نمایشگر شما ظاهر می شود؟ اما سرویس گیرنده وب چیست ؟

 

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید)

مقدمه سرویس گیرنده چیست ؟

خرید هاست ارزان تا به حال به مکانیزمی که این صفحه را به شما نمایش می دهد فکر کرده اید؟ پشت صحنه چه اتفاق هایی می افتد تا این صفحه بر روی نمایشگر شما ظاهر می شود؟
اگر در این خصوص کنجکاو باشید و بخواهید مکانیزم های خاصی که به شما اجازه وبگردی در اینترنت می دهد را بشناسید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. در این مقاله شما یاد می گیرید که چگونه سرویس دهنده وب این صفحات را به خانه، مدرسه یا اداره شما می آورد؟ پس بیایید شروع کنیم.

مراحل پایه سرویس گیرنده وب

خرید هاست ارزان بیایید فرض کنیم شما پشت کامپیوتر خود نشسته و به وب گردی مشغول هستید، در همین حال دوستتان با شما تماس میگیرد و به شما می گوید:” من به تازگی با یک میزبان حرفه ای وب سایت در آدرس : www.iranhost.com/webhosting/default.aspx  آشنا شده ام. بنابراین شما این URL را در مرورگر خود تایپ می کنید و کلید Enter را فشار می دهید. و به طور معجزه آسایی بدون اینکه بدانید این URL در کجای دنیا وجود دارد، ناگهان بر روی صفحه نمایشگر شما ظاهر می شود.

در ساده ترین حالت ممکن، دیاگرام روبرو مراحل ظاهر شدن آن صفحه را به شما نشان می دهد. مرورگر شما یک ارتباط با سرویس دهنده وب ایجاد می کند، یک صفحه را درخواست می کند و آن را دریافت می کند.

بیایید جزئیات بیشنری در خصوص این که چگونه صفحه وب بر روی نمایشگر شما ظاهر می شود بدانیم، اینها مراحلی است که در پشت صحنه اتفاق می افتد.

مرورگر URL را به سه بخش تقسیم می کند!

خرید هاست ارزان * پروتکل (“http”)
* نام سرویس دهنده (www..com)
* نام فایل (“default.aspx”)

مرورگر با یک سرویس دهنده نام گفتگو می کند تا نشانی www..com را به نشانی IP ترجمه کند تا از آن برای ارتباط با ماشین سرویس دهنده استفاده کند. سپس مرورگر یک ارتباط با سرویس دهنده از طریق IP و پورت ۸۰ ایجاد می کند.(بعدا در همین مقاله در خصوص پورت صحبت می کنیم.)

براساس پروتکل HTTP مرورگر یک درخواست GET به سرویس دهنده ارسال می کند سپس فایل default.aspx را درخواست می کند. (توجه داشته باشید که ممکن است که cookieها همراه درخواست GET از مرورگر به سرویس دهنده ارسال شوند.) سپس سرویس دهنده فایل متنی HTML مربوط به آن صفحه web را برای مرورگر ارسال می کند.(ممکن است cookieها هم در header صفحه از سرویس دهنده به مرورگر ارسال شوند.)

اگر تاکنون در این خصوص مطالعه نداشته اید ممکن است لغات بسیاری برای شما جدید به نظر بیایند. برای درک جزئیات این پروسه بیایید کمی بیشتر درباره نشانی های IP، Portها , Protocolها بدانیم.

دیدگاه مطلب خرید هاست ارزان و سرویس گیرنده وب چگونه عمل می کند؟